Kolejne zakupy Atari

Atari nie przestaje zawzięcie wykupywać wszystkiego, co związane z podtrzymywaniem ich legendy. Niedawno pisaliśmy o zakupie AtariAge, teraz zaś zasoby powiększyły się o kolejną firmę – twórców remake’ów klasycznych gier z Atari, kolekcji remasterów i tym podobnych – Digital Eclipse. To z tego studia pochodzi na przykład warta uwagi kolekcja na 50-lecie Atari (steam). Podobnie jak w przypadku AtariAge, oświadczenie firmy Digital Eclipse obiecuje, że wszystko będzie toczyć się tak, jak przedtem.

Prezes Atari, Wade Rosen, wyjaśnia racjonalne uzasadnienie dla przejęcia: “Digital Eclipse, razem z Nightdive, doskonale wpisują się w DNA Atari i odnowiony cel. Osobiście jestem podekscytowany, jak daleko razem możemy posunąć granice retro innowacji.”

Wspomniane wyżej Nightdive Studios to kolejne niedawne przejęcie dokonane przez Atari! Ta firma z kolei wydała całkiem niezłe reedycje takich klasyków PC, jak Quake (tu na przykład Steam podaje, że recenzje są przytłaczająco pozytywne), Quake 2, System Shock, Turok, Blood!

Przejęcia studiów Digital Eclipse i Nightdive Studios pokazują, że Atari konsekwentnie realizuje strategię odświeżania i wskrzeszania swoich kultowych marek. Firma chce zapewnić sobie dostęp do utalentowanych deweloperów, którzy potrafią zadbać o jakość nowych wersji starych hitów.

Trzeba jednak pamiętać, że Atari to marka z bogatą, ale też burzliwą historią. Firma wielokrotnie podejmowała nietrafione decyzje biznesowe i artystyczne. Dlatego rozsądniej jest podchodzić z umiarkowanym optymizmem do zapowiedzi wskrzeszania starych hitów. Jakość nowych wersji kultowych gier zawsze pozostaje niewiadomą. Na sukces trzeba zapracować, a nie tylko zainwestować w zakup znanych marek. Przekonamy się, czy Atari podoła temu wyzwaniu.

więcej:

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments